روزگار نامه ( استرالیا، آدلاید )

آیا شهر پرت برای زندگی مناسب است؟

نظرات افراد مختلف در مورد این سئوال :

آیا شهر پرت برای زندگی مناسب است؟

  • من در این شهر دو سال است که زندگی می کنم و واقعا به این شهر علاقه دارم البته این کاملا به این بستگی داره که دنبال چی باشید. برای من و بچه هایم بسیار شگفت انگیز است. آب و هوای خارق العاده با سواحل بسیار زیبا که تا به حال در عمرم دیده ام. هزینه زندگی در اینجا بالاست و همچنین زندگی شبانه در اینجا وجود ندارد.
  • اینجا بزرگترین شهر استرالیا نیست ولی به نظر من زیباترین آن هست. من تمام استرالیا را گشته ام ولی موفق به پیدا کردن جای مناسبی نشدم تا اینکه پرت را دیدم. شهری بسیار زیبا با مردمی بسیار دوست داشتنی. ساحل و رستوران های دوست داشتنی که من دوست دارم تمام وقتم را اینجا بگذرونم. اقتصادی رو به رشد دارد و محتملا ایالت استرالیای غربی از پولدار ترین ایالت های استرالیاست چون ۸۰ درصد صادرات مواد معدنی از اینجا صورت می گیرد. اگه نیاز به پیدا کردن شغل مناسبی دارید اصلا نگران نباشید چون پایین ترین نرخ بیکاری کشور در پرت است. سرمایه گذاری های جدیدی که در این شهر انجام شده ۵۰۰۰ شغل جدید را ایجاد کرده است.
  • این کاملا به شما بستگی دارد. اگرچه نزدیک به ۱.۵ میلیون نفر شهر پرت را خانه خود میدانند. اینجا احساس زندگی در یک شهر بزرگ را نخواهید داشت. اینجا یک مکان پر جنب و جوش و پر هیجان نیست البته در مقایسه با ملبورن و سیدنی. اما به قدر کافی سرگرمی وجود دارد که حوصلتون سر نرود. شهر پرت پس از ساعات کاری shut-down می شود . نکات مثبت پرت از نظر من : آب و هوا - سواحل  - مردم مهربان - زندگی بدون استرس است . و نکات منفی آن : سکوت - فقدان زندگی شبانه - دوری از شهر های دیگر.
  • شهر پرت در حقیقت خیلی کسل کننده می باشد اینجا هیچی به جز چندین ساختمان اداری وجود ندارد و تنها دلیل برای آمدن به اینجا کار می باشد. اینجا شهری با اتفاقات پر هیجان و شلوغ نیست. شهری است برای ریلکس بودن با ساحل های خوب. در اینجا شب زنده داری مثل شهرهای سیدنی و ملبورن و بریسبان وجود ندارد.
  • اونهایی که دوست دارند در یک روستای بسیار بزرگ شبیه شهر زندگی کنند ، با آب و هوای خشک و روزهای آفتابی بیشتر به دور از هر گونه هیاهو و سوت و کور و روزهای کوتاه و شبهای ساکت و آرام زیر اسمان پر ستاره ، می تونند به پرت فکر کنند .

 

+ نوشته شده در  شنبه ۱۵ اسفند۱۳۸۸ساعت 17:22  توسط امیر  |